Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/126073/virtual/www/domains/msbarchovan.cz/libraries/cms/application/cms.php on line 464
AKTUÁLNĚ

V neděli 1. září 2019 jsme uspořádali naháňku na černou zvěř v maršovských kukuřičných polích. Ačkoli jsme se snažili, seč nám síly stačily, nepodařilo se nám ulovit ani jeden kus. Nepomohla ani velká psí smečka, která zdolávala kukuřičné lány rychlostí blesku. Ve fotogalerii je možné zhlédnout alespoň pár obrázků z této "kukuřičné procházky". :-) 

Petra Nývltová

V neděli 25. srpna 2019 jsme po delší době uspořádali naháňku na černou zvěř v kukuřicích. Hojná účast myslivců, ale v první řadě také jejich čtyřnohých pomocníků, naznačovala, že by se mohlo jednat o povedenou akci... ;-)

Zpočátku to tak ale moc nevypadalo... Ze dvou polí se nám povedlo vyhnat pouze jednoho jediného kňourka. O to úspěšnější jsme byli ve třetí leči. Tam byl divočáků dostatek. Z necelých dvaceti spatřených kusů se nám podařilo odlovit čtyři selata. Na průběh celé naháňky se můžete podívat ve fotogalerii.

Petra Nývltová 

V sobotu 22. června 2019 jsme na střelnici na Babí uspořádali soutěž ve střelbě mezi naším spolkem a MS Jordán Hřibojedy. Jednalo se o střelbu z brokovnice - tzv. lovecké kolo - na 25 terčů, dále o střelbu z kulovnice na 100 m na srnce a jako poslední o střelbu jednotnou střelou z brokovnice na divočáka na 25 m. Sešla se nám nakonec čtyři soutěžící družstva, dvě plně havlovická, jedno hřibojedské a jedno složené především z hostů. 

Mezi jednotlivými soutěžemi jsme nepohrdli výborným občerstvením, které pro nás připravila obsluha chaty Obešlovky. S většími či menšími úspěchy jsme si parádně zastříleli a řádně potrénovali. Některé disciplíny nebyly hračkou ani pro velmi zkušené střelce... :-) Po skončení celé soutěže se k malorážce a vzduchovce dostaly také přítomné ženy a děti. I účastníci těchto dvou kategorií mezi sebou poměřili své síly, ale především pevnou ruku a dobrou mušku.

Vyhlášení výsledků proběhlo v komornější atmosféře na chatě. V dětské kategorii přestřílela své bratry Anežka Jarolímová. V ženské kategorii byla stejně úspěšná její maminka Petra Jarolímová. V soutěži jednotlivců nejvíce bodů nastřílel Pavel Formánek. V soutěži družstev se na 4. místě umístilo družstvo z Hřibojed, na 3. místě byla "barchovanská seniorka", 2. místo si vystřílelo družstvo MaPaČeNy a nejlepšího výsledku dosáhla "barchovanská juniorka". Putovní pohár jsme tedy ukořistili do našeho držení... :-) 

Všem střelcům moc děkujeme za účast i dodržování bezpečné manipulace se zbraněmi. Obrázky z celé akce si můžete proklikat ve fotogalerii! Při příštím měření přesných mušek se budeme opět těšit na viděnou!  

Petra Nývltová

I náš spolek podporuje celostátní akci "STOP! sečení srnčat". V součinnosti s havlovickým zemědělským družstvem nakoupíme přípravky na záchranu srnčat, jimiž postřikujeme čtverečky lékařské buničiny. Ty poté rozhazujeme na louky, které se mají v následujících dnech sekat.

Při této činnosti nás doprovázejí také lovečtí psi, kteří louky zapachují, což může být pro srnčí zvěř dalším impulsem k tomu, aby svá mláďata přestěhovala na jiné místo. Může se stát, že při procházení luk fyzicky na nějaké srnče narazíme. To poté přemístíme do nejbližší krytiny, aby se dostalo mimo nebezpečí a zároveň, aby ho matka našla. Pak už se jen modlíme, aby ho přes noc nepřemístila zpět, což už bohužel nemůžeme tak úplně ovlivnit...

Jestli je tato metoda účinná, ukáže nejspíše čas... Víme, že takto nelze ochránit úplně všechna srnčata v naší honitbě, ale kdyby se jich podařilo zachránit alespoň několik kusů, má procházení luk před jejich kosením bezesporu smysl. Také děkujeme všem dobrovolníkům, kteří nám při této několikatýdenní akci pomáhali. Na fotky se můžete podívat zde

Petra Nývltová  

I v letošním roce obec Havlovice nezapomněla na své nejmladší občany a uspořádala na jejich počest Dětský den ve sportovním areálu. Jednotlivá stanoviště byla pod patronací místních spolků a proto nemohlo chybět ani to naše - myslivecké. 

Letos jsme si pro děti připravili dvě aktivity. Přiřazování shozeného paroží ke správnému obrázku - tento úkol plnily spíše starší, školou povinné děti. A dále hod tenisovým míčkem na obrázek srnce, který se zamlouval dětem školkovým. Setkali jsme se však i s takovými případy, kdy úplní prťouskové dávali v poznávačce na frak dětem o poznání starším. Odpoledne s dětmi jsme si pod dozorem lovecké psí smečky moc užili! :-) Pro zhlédnutí obrázků klikejte zde.

Petra Nývltová  

V sobotu 18. května 2019 proběhla na Tylově paloučku další plánovaná brigáda, které předcházelo několikadenní setkání členů spolku na "Tyláku" - chodilo se do lesa, dovezly se propriety na sestavení lavic do altánu, uklízelo se, lovili se srnci a nezapomnělo se ani na norování. 

Co se brigády týče, uklízelo se okolo altánu, posekala se tráva okolo myslivecké chaty, byly vymeteny okapy, pořezalo se dřevo a v neposlední řadě byly provedeny další úklidové aktivity. Všem díky za pomoc! Obrázky jsou k vidění zde.

Petra Nývltová

V sobotu 6. dubna 2019 jsme uspořádali brigádu na dnes již nepoužívané bažantnici. Počasí, ač chvílemi větrné, nám vcelku přálo, mohli jsme se směle pustit do práce. Jednalo se převážně o spálení starého dřeva, rozebrání bývalého oplocení a vytřídění a odvezení železného a nebezpečného odpadu.

Zvládli jsme toho spoustu - podívat se můžete zde - i přes to jsme si vědomi toho, že nás tu ještě spousta práce čeká... ;-) Díky všem, kteří přišli pomoci!

Petra Nývltová 

V sobotu 2. března 2019 se v sále havlovického kulturního domu uskutečnil myslivecký ples. Na hosty tohoto bálu čekal nejen vyzdobený sál, ale i chutné občerstvení v podobě zvěřinové kuchyně i drobných lahůdek, bohatá tombola a dlouholetá průvodkyně dobrou zábavou - hudební skupina GENY.

Celý večer byl prodchnut příjemnou atmosférou. Velkým očekáváním bylo losování hlavní ceny - divočáka - které její budoucí majitel málem ani nestihl... :-) Kolem půlnoci proběhlo také tradiční losování tomboly, které s blížícími se atraktivními cenami nabíralo na dramatičnosti.

Jsme velice rádi, že se i letošní ples tak skvěle vydařil a již nyní se těšíme na další setkání s vámi se všemi zase příště! Na fotodokumentaci z plesu se můžete podívat zde, pakliže by vás zajímaly plesové přípravy, klikejte zde

Petra Nývltová

V sobotu 19. ledna 2019 jsme se se svými hosty sešli na Tylově paloučku, kde jsme pořádali naháňku na černou zvěř. Po výborné bramboračce na zahřátí - rtuť teploměru byla ráno velmi nízko - byl uspořádán tradiční nástup, na kterém jsme byli seznámeni se všemi náležitostmi blížící se naháňky. Kromě černé zvěře jsme mohli lovit i zvěř dravou, zákonem povolenou. Naplánovány byly tři leče, z nichž první byla doslova za humny, konala se přímo v Kobylinci.

Ještě než střelci obestoupili leč, bylo slyšet velké množství ran, které padaly u sousedů ve Slatině. Doufali jsme, že také narazíme na nějaké divočáky, a naštěstí jsme na ně nemuseli dlouho čekat... Bylo uloveno celkem 5 kusů černé zvěře a jedna liška. Největší zážitek si odnesl Dušan, jako honec, který se utkal s mladou bachyňkou doslova tváří v tvář. Do dějin jistě vstoupí povel, kterým častoval svého psa: "Caruno, kde se schováváš, ty mě máš bránit!" :-) 

Následovala další leč na Spáleňáku, kde jsme sice divočáka potkali, ale jelikož to byl velký kňour, nelovili jsme ho. Posilněni velmi chutnou svačinou, přemístili jsme se nad Melicharovy oplocenky, kde jsme obestoupili poslední leč. Ač jsme se jako honci velmi snažili a prošli jsme je tam i zpátky, viděli jsme pouze dva zajíce. Žádného divočáka jsme odtamtud nevytlačili. 

Útěchou nám může být velmi úspěšná první leč a dále také příjemně strávený čas v přírodě za naprosto úžasného počasí - viz fotogalerie. Lovu zdar!

Petra Nývltová  

V sobotu 8. prosince 2018 jsme uspořádali naháňku na černou zvěř, kterou jsme zahájili snídaní v Hostinci Amerika. Po společném nástupu jsme se přemístili k Mostolince, kde nás čekala zhruba dvě a půl hodiny dlouhá první leč. Honci namasírovali svaly, střelci se po obestoupení leče pozorně připravili a naháňka mohla začít. Oproti minulým honům jsme měli mnohem větší štěstí. Asi při nás svatý Hubert opravdu stál. Povedlo se nám z leče vytlačit hned několik kusů černé zvěře. Záleželo pak na střelcích, jestli budou mít dobrou mušku. A měli... Postupně bylo uloveno 5 divočáků. 

Všichni jsme byli velmi šťastní, že se nám zadařilo. Úsměvy na rtech se rozšířili ještě více, když jsme došli na místo, kde pro nás kluci měli připravenou svačinu. Klobásky byly vynikající a jako pišingr rakvička se šlehačkou... Prostě lahoda! Občerstveni a posilněni, vrhli jsme se do druhé leče. Ačkoli jsme několik divočáků zvedli a vytlačili z leče ven, nepodařilo se žádného ulovit. Po výřadu a oficiálním ukončení honu jsme se přesunuli do tepla, kde následovala zábava v podobě poslední leče.

Veškeré veselí odstartovala výborná zvěřinová svíčková, kterou vystřídalo předání glejtu Jardovi Prouzovi jako králi honu. Podařilo se mu ulovit hned dva kusy černé zvěře. Následoval myslivecký soud v celé své kráse. Duo Grulich - Formánek se postaralo o parádní zábavu. Odsouzen byl v prvé řadě náš hospodář, ihned po něm přišel na řadu předseda, jelikož se nám jako honec v leči ztratil... :-) Dále mohu jmenovat odsouzení za to, že je v lese hodně stromů - střelci kvůli tomu nemohli divočáky řádně trefovat, odsouzení za velmi drzý tip na výsledek dnešního honu - ten tip byl pouze jeden, na lístku se kulatila zavrženíhodná nula (dotyčný prý vycházel z osobní zkušenosti...), našlo se také odsouzení za pošetření si rány na příště a mnoho dalších, za která bylo nutné se obhájit. Celý večer vyvrcholil tombolou, jejíž hlavní cenou bylo sele, které po chvíli napětí našlo svého výherce - Čendu z Libňatova.   

Všem zúčastněným velmi děkujeme za příjemně prožitý den, jehož obrazovou dokumentaci můžete shlédnout ve fotogalerii. Lovu zdar! 

Petra Nývltová

 

   

V sobotu 24. listopadu 2018 se uskutečnil další hon na kachny, po jehož skončení nás čekala naháňka na černou zvěř. Po nástupu, který se uskutečnil na louce pod truhlárnou, se nám v první leči u řeky zadařilo. Přívětivě se tvářilo také počasí. Ačkoli bylo pod mrakem a dosti pošmourno, zatím nepršelo... Vnímavý čtenář si jistě povšiml slovíčka "zatím"...

Ve druhé leči pod fermentačkou to bylo slabší, ulovili jsme pouze pár kusů. Ve třetí leči na poplužském rybníku byli všichni nachystáni zvednout počet ulovených kachen alespoň nad dvě desítky, což se nakonec povedlo. Stálo nás to však obrovské úsilí. A když píši nás, myslím tím především lovecké psy, kteří se opakovaně snažili kachny z hladiny rybníka zvednout. Ty měly na celou situaci naprosto odlišný názor... Za žádnou cenu nevystoupaly dostatečně vysoko, abychom mohli bezpečně střílet. I přes tyto peripetie se ulovilo i s předešlými lečemi celkem 29 kusů kachny divoké. 

Následoval přejezd na naháňku v Barchovinách na Kryblici. Jakmile se honci vydali do terénu, začalo nepříjemně krápat. Lesy byly promáčené od předešlých dešťů, takže z honců jsme brzy měly pěkné máčenky... I přes tyto ne úplně příznivé podmínky se nám podařilo vytlačit ven z leče divočáka, který si to raději namířil za hranici našeho revíru. Černá zvěř nám proklouzla mezi prsty, ulovili jsme alespoň jednu lišku.

Po svačině nás čekala ještě jedna, o trochu kratší leč, která však vyšla naprázdno. Na výřadu bylo celkem 30 kusů ulovené zvěře. Po slavnostním troubení a pasování pana Handlíře na krále honu jsme si vyslechli z úst našeho hospodáře malé shrnutí, které bych zde ráda parafrázovala - co dodat... kachny nám nelítaly, polívka nám skejsla, prasata nám utekla, dále už to nebudeme pokoušet, všichni jste srdečně zváni na pohoštění do Ameriky. A tam jsme se měli opravdu královsky.

Obrázky z honu si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Lovu zdar! 

Petra Nývltová

 

 

 

**Joomla! konzole ladění chyb**

**Sezení**

**Informace o profilu**

**Využití paměti**

**Dotazy do databáze**

**Chyby analýzy jazykových souborů**

**Nahrané jazykové soubory**

**Nepřeložené řetězce**